Wirtualna wycieczka od Google na stronie internetowej

Jak wstawić widok Street View na Twoją stronę www? – poradnik

Widok ulicy, czyli opcja Street View dostępna w Mapach Google oraz Google Earth, pozwala na spacerowanie ulicami wykorzystując do tego zdjęcia panoramiczne. Co więcej, taki widok z łatwością możesz umieścić na swojej stronie www. Poniżej wskazówki jak to zrobić.

Usługa została uruchomiona po raz pierwszy w maju 2007 roku w Stanach Zjednoczonych. Na początku dostępna jedynie w dużych miastach, została rozszerzona na inne kontynenty, również w małych miejscowościach i na terenach wiejskich. Sterując strzałkami na klawiaturze lub myszką, możesz obejrzeć w ten sposób miejsca w trzech wymiarach z poziomu ekranu Twojego komputera. Jest to szczególnie komfortowe rozwiązanie, gdy wybieramy się np. do centrum obcego miasta. Możemy na spokojnie zaplanować miejsce parkowania, ocenić natężenie ruchu, czy określić lokalizacje konkretnego obiektu w sąsiedztwie innych budynków. Część długodystansowych rowerzystów sprawdza w ten sposób nawierzchnię podczas planowania trasy 🙂

Zastosowań wirtualnego spaceru Google Street View jest bardzo dużo. Poniżej podpowiadamy, jak w łatwy sposób możesz wstawić konkretny kadr ze Stret View na Twoją stronę www. Dzięki temu, możesz np. ułatwić klientom znalezienie Twojej firmy, wstawiając Widok Ulicy do zakładki kontakt na Twojej stronie internetowej. Cała operacja jest bardzo prosta i nie zajmie Ci więcej niż 3 minuty. W analogiczny sposób możesz umieścić wirtualny spacer po firmie w programie Street View Trusted. Do dzieła!

Wejdź na stronę https://www.google.com/maps/

1. Wpisz pożądany adres lub nazwę firmy w pole wyszukiwania, np. Manufaktura, Łódź i naciśnij enter.

Wpisz nazwę firmy w Mapach
Krok 1 – odnajdź firmę w Google Maps

 

2. Następnie, po lewej stronie ekranu, kliknij na zdjęcie 360.

Zdjęcia 360 na wizytówce Google
Krok 2 – przejdź do zdjęć

 

3. Dalej wybierz widok 360 (strzałka nr 1) i ustaw widok od którego chcesz, aby rozpoczynał się spacer (strzałka nr 2).

Spacer Google Street View na witrynie www
Krok 3 – wybierz pożądany widok 360

 

4. Kliknij na ikonę trzech kropek (strzałka nr 1) i wybierz Udostępnij lub umieść zdjęcie (strzałka nr 2).

Tworzenie kodu widoku ulicy w Google
Krok 4 – przejdź do okna generowania kodu Street View

 

5. Kliknij na zakładkę Umieszczanie mapy (strzałka nr 1) i wybierz Rozmiar niestandardowy (strzałka nr 2). Następnie ustal rozmiar okna w pikselach (strzałka nr 3). 800 na obrazku poniżej oznacza 800 pikseli szerokości, a 600 to wartość pikseli na wysokość. Na koniec kliknij KOPIUJ HTML (strzałka nr 4).

Ustalanie rozmiaru widoku Street View
Krok 5 – ustal rozmiar i skopiuj kod HTML

 

Skopiowany kod z widoku Street View wklej na Twojej strony www.

Podpowiedź:  aby wstawiony spacer Street View pokazywał konkretny widok, ustaw się najpierw w pożądanym miejscu i powtórz krok 3.

Poniżej efekt finalny – spacer Google Street View po CH Manufaktura w Łodzi.

 

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]
,
Call Now Button